طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

الگوریتم های گوگل با شناسایی سایت های اسپم، روی سئو سایت ها تاثیر دارند.

الگوریتم های گوگل، تمام مسئولیت پیدا کردن اطلاعات درخواستی کاربر از محیط وب را بر عهده دارند. در حقیقت یافتن اطلاعات ارزشمند در اینترنت، برای همه ما اهمیت دارد. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده، حدود 150 میلیون وبسایت فعال در سراسر وب وجود دارد.

وطیفه الگوریتم های گوگل ارائه راهکاری برای خزنده های موتور جستجو برای کرال کردن اطلاعات این سایت ها و ایندکس کردن ارزشمندترین آن ها است. در واقع الگوریتم های گوگل مثل تمام الگوریتم های دیگر، دستورالعل های پیچیده ریاضی است که برای کامپیوتر و اینترنت تهیه شده است با این تفاوت که بسیار پیچیده تر از تمام آن هاست. الگوریتم های گوگل با جستجو در وب، به دنبال اطلاعات ارزشمندی برای کاربران هستند. این جستجوها توسط معیارهای مختلفی در سئو سایت انجام می شود. کلمات کلیدی سایت نقش پررنگی را در این میان ایفا می کنند. موتورهای جستجو طبق فعالیت هایی که الگوریتم ها انجام می دهند، به هر صفحه رنکینگی را اختصاص می دهند و پس از جستجوی کلمه کلیدی توسط کاربر، سایت ها با همان رنکینگ ها برای کاربر ردیف می شوند. سایت هایی که رنک بالاتری دارند، در جایگاهی های بالاتری از نتایج جستجو (یا همان SERP) نمایش داده می شوند. به این معنا که همیشه سایت هایی که بهترین مطالب را دارند و بیشترین مطابقت با سرچ کاربر را دارند، در رتبه های بالاتر نمایش داده می شود.
برای وبمستران، افزایش رتبه در گوگل ، موجب ببیشتر دیده شدن سایت و ترافیک بالاتر می شود. الگوریتم های گوگل، مشابه الگوریتم های دیگر موتورهای جستجو عمل می کنند. برنامه های اتوماتیکی به نام اپایدر ها یا عنکبوت ها یا کرالرها، در محیط وب میچرخند و از طریق لینکی که میان سایت ها وجود دارد، به همه وبسایت ها سرک می کشند. صفحاتی را که دارای کلمات کلیدی واقعی هستند و در مطالبشان از آن ها استفاده شده را ایندکس می کنند. زمانی که کاربر کلمه ای را در گوگل سرج کند، گوگل به این ایندکس ها مراجعه می کند. موتور جستجوی گوگل تمام صفحات ارزشمندی که منطبق با سرچ کاربر هستند را بر اساس رنکی که به آن ها اختصاص داده، نمایش می دهد. اسپایدرهای گوگل می توانند حتی پیشرفته تر از این عمل کنند. به عنوان مثال می توانند تفاوت بین صفحات وبی که دارای محتواها و ریدایرکت های واقعی هستند را با صفحاتی که تنها برای جذب ترافیک بالاتر به وب سایت دیگر ریدایرکت می شوند را تشخیص دهند.
انتخاب کلمات کلیدی و درج آن ها در سایت، نقش مهمی در دسترسی گوگل دارد. گوگل در هر صفحه به دنبال کلمات کلیدی می گردد و بعضی مکان ها برای وی اهمیت بیشتری دارد. درج کلمات کلیدی در تایتل سایت ایده بسیار خوبی است و الگوریتم های گوگل مستقیما به آن توجه دارند. همچنین هدینگ صفحات فضای مناسبی برای نشاندن کلمات کلیدی است. هدینگ ها سایز بزرگتری دارند و توجه کاربر و موتورهای جستجو را به خود جلب می کنند. استفاده گسترده و با کمیت معقول از کلمات کلیدی در صفحات سایت مفید است. بنابراین با احترام به سلایق و خواسته های کاربر و رعیایت قوانین الگوریتم های گوگل برای سئو سایت خود تلاش کنید.

تغییر الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل هر سال حدود 500 الی 600 بار تغییر می کند. با اینکه اکثر تغییرات جزئی هستند اما گاهی اوقات گوگل به کلی الگوریتم های جدیدی را همانند پاندا و پنگوئن ارائه می دهد که باعث تغییراتی چشم گیر در نتایج جستجو می شود. برای افرادی که در حوزه سئو سایت فعالیتی جدی دارند، همسو بودن با تغییر الگوریتم های گوگل ضروری است.

انواع الگوریتم های گوگل

االگوریتم های گوگل بارها تغییر می کنند اما گاهی اوقات گوگل الگوریتم جدیدی را ارائه می دهد این بدان معناست که از پایه اصول و استانداردهای جدیدی به محاسبات گوگل اضافه شده که موجب تغییر موقعیت وبسایت ها در نتایج جستجو می شود. این تغییرات ، به عنوان الگوریتم های جدید معرفی می شوند.

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا گوگل به مبارزه با محتوای اسپم در سایت ها می پردازد. این الگوریتم مطالب کپی شده از سایت های دیگر را شناسایی می کند و سایت خلافکار را در لیست اسپم گوگل قرار می دهد.

الگوریتم پاندا گوگل برای شناسایی محتوای کپی در سئو سایت به وجود آمده است.

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل قدرت بالایی در شناسایی بک لینک های اسپم دارد و سایت هایی که خلاف قوانینش رفتار کنند را به سرعت شناسایی و سخت جریمه می کند.

.الگوریتم پنگوئن گوگل به شناسایی بک لینک های اسپم در سئو سایت  می پردازد.

آشنایی با الگوریتم های گوگل در جهت اعتبار بخشی به سایت و تقویت سئو سایت ضروری است.

تماس با ما

Top