طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد.

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟ این سوال را کاربران از افرادی که در زمینه سئو سایت و بهینه سازی موتور جستجو کار می کنند، می پرسند.

در حقیقت بحث بک لینک، گستره وسیعی از SEO را تحت پوشش خود دارد. در دنیای پرپیچ و خم وب، سایت های فراوانی برای ارائه دادن انواع کالاها و خدمات به کاربران مختلف وجود دارند. این وبسایت ها بر سر بهترین پوزیشن های موجود در صفه اول گوگل با یکدیگر رقابت می کنند. اما تنها چه تعدادی از آن ها موفق می شوند؟ از میان هزاران سایت، فقط و فقط تا از بهترین آن ها منتخب رتبه برتر می شوند. این ها وبسایت هایی هستند که به بهترین نحو از اصول سئو سایت تبعیت نموده اند. وبمستران برای افزایش درآمد خود، تمایل فراوانی به بهینه کردن سایت خود دارند. در این راستا، یکی از فعالیت های لازم ایجاد لینک و به اصلاح بک لینک back-link است. این کار تحت عنوان لینک بیلدینگ نیز نامیده می شود. برای درک بهتر این موضوع مطلب "لینک بیلدینگ چیست؟" را مطالعه کنید.

بک لینک back-link در سئو چیست؟

بک لینک که در سئو اهمیت فراوانی دارد، در معنای عام لینکی است که شخص برای سایت خود در وبسایت های دیگر قرار می دهد تا کاربران مشتاق را به سایت خود بیاورد. این کار توسط سئوکاران یا شرکت سئو نیز در ضمن فرآیند بهینه سازی سایت انجام می شود. بک لینک علاوه بر خاصیتی که از نظر جذب بازدید کننده دارد، موجب شناسایی بهتر سایت توسز موتور جستجوی گوگل می شود. هر سایت نوپایی احتیاج به فعالیت و ابراز حضور در وب دارد. گوگل سایت های جدید را از طریق لینکی که در وبسایت های دیگر است شناسایی می کند. بنا بر توضیحاتی که در بحث لینک سازی در سئو مطرح شد، در واقع شما با درج بک لینک شانس زیادی برای دعوت ربات های گوگل از طریق سایت مبدا به سایت خود را دارید. حال اگر سایت مبدا اعبار بالایی نزد گوگل داشته باشد، به واسطه ارتباطی که با آن دارید، گوگل سایت شمت را بیشتر تحویل می گیرد و بخشی از اعتبار سایت مبدا را به شما اختصاص می دهد. عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی اگر سایت شما از وبسایت های اسپم بکلینک گرفته باشد، احتمال اسپم شدن سایت شما توسط گوگل بالا خواهد رفت. بنابراین با دانستن اینکه بک لینک backlink در سئو چیست، توجه زیادی به دریافت لینک های با کیفیت و ارزشمند داشته باشید.

بک لینک ارزشمند چیست و چه تاثیری بر سئو می گذارد؟

بک لینک زمانی ارزشمند است که از سایت های معتبر بیاید. راه شناسایی سایت های معتبر برای ما به عنوان یک مجموعه سئو سایت حرفه ای، آسان است. شما نیز می توانید از راه های مختلف و استفاده از ابزارها و افزونه هایی نظیر SEO MOZ bar که در مرورگر گوگل کروم خود فعال می کنید، تخمینی بر این قضیه داشته باشید. این ابزارها با عنوان هایی شامل Domain Authority (DA) ، Domain Rank (DR) و Domain Trust (DT) ارزش و اعتبار دامنه و حتی صفحات سایت شما را اعلام می کنند. همچنین شاخصی به نام Spam Score میزان اسپم بودن سایت شما نزد گوگل را اعلام میکند و به آن نمره می دهد. معیار شاخص اسپم اسکور Spam Score می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در بحث های آینده به طور مفصل بیان خواهد شد. در اینجا برای درک بهتر این موضوع که بک لینک ارزشمند چه نوع بک لینکی است و تاثیر آن بر سئو سایت چیست همین را بس که بیان کنیم لینک هایی ارزشمند هستند که از سمت وبسایت های مفید، ارزشمند و با اعتبار بیایند و تاثیر آن ها بر سئو، درست همانند معرفی کردن شخصی از سمت ریش سفید و فرد با اعتبار محل است. کلمات کلیدی در گوگل، با همت بک لینک های خوب دارای رتبه می شوند. اگر برای افزایش رتبه در گوگل تلاش می کنید، به اعتبار و ارزش بک لینک back-link در سئو سایت توجه داشته باشید.

تماس با ما

Top