طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل راه حل هایی دارد.

روش های زیادی برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل وجود دارد که در حوزه سئو سایت و روش های استانداردسازی سایت برای موتورهای جستجو مطرح می شود. پیش از آن که بدانیم چگونه باید از پنالتی شدن سایت در گوگل جلوگیری کنیم، به شرح مفهوم پنالتی شدن و دلایل آن می پردازیم.

پنالتی شدن سایت یعنی چه؟

وقتی سایت به ظور ناگهانی ادچار افت رتبه در گوگل می شود، می تواند هشداری برای پنالتی شدن سایت باشد. سایت، پس از آنکه پنالتی شود، به طور کامل از نتایج گوگل حذف می شود و دیگر بر نمی گردد. گوگل سایت هایی را که از لیست دایرککتوری های خود حذف کند، دیگر علاقه ای به بازگرداندن آن ها ندارد. پنالتی شدن، معمولا راه برگشتی ندارد. در این زمینه هوشیار باشید.


دلیل پنالتی شدن سایت در گوگل

یکی از دلایل پنالتی شدن سایت در گوگل، پیاده سازی اشتباه روش های سئو سایت و در حقیقت انجام سئوی کلاه سیاه است. هیچ گاه سعی نکنید گوگل را گول بزنید و راه صد شبه را یک شبه بپیمایید. به طور دقیق تر باید بگوییم استفاده از نرم افزارهای اسپم برای بهینه سازی سایت و خرید حجم انبوهی از بک لینک تاثیر عکس روی سئو سایت دارند. تغییرات فراوان در آدرس و قالب گرافیکی سایت و استفاده غلط از متاتگ ها و فایل های سمت هاست برای بهینه سازی سایت، سایت را به سمت پنالتی شدن خواهد برد. عدم رعایت قانون کپی رایتینگ و استفاده از ربات های مخرب زنگ خطر دیگری برای پنالتی شدن سایت است. مورد مهم دیگر، بک لینک گرفتن از سایت هایی است که خودشان اسپم هستند و سایت هدف را به سمت اسپم شدن می کشاند. همچنین افرادی که از هر سایت بی موردی بک لینک می گیرند، یا از انچر تکست های بی معنی استفاده می کنند و توجهی به برندشان ندارند، نتیجه ای کاملا معکوس به قیمت پنالتی شدن سایتشان را تجربه خواهند کرد. محتوای کم در سایت به منزله کمبود خوراک سایت است و گوگل آن را هرگز نمی پسندد. وجود نداشتن اطلاعات تماس هم یکی از معیارهای گوگل برای اسپم کردن است.


روش های جلوگیری از پنالتی شدن

یکی از روش های جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل، نگرفتن بک لینک های نامناسب است. به طور کلی بک لینک ها اعتبار و یا عدم اعتبار سایت مبدا را به سایت شما می دهند. هر زمان که افت شدید در رتبه گوگل سایت خود دیدید و یا سایت خود را در نتایج گوگل گم کردید، بدانید به احتمال بالا پنالتی شده اید. اولین مرحله حصول اطمینان است. عبارت site: yourdomain.com (به جای yourdomain.com آدرس سایت خود را بنویسید) را در گوگل سرچ کنید. نتایجی که می بینید، صفحاتی از سایتتان است که توسط گوگل ایندکس شده است. اگر صفحه ای را که در سرچ گوگل گم کرده اید اینجا هم نبینید به احتمال زیاد آن صفحه پنالتی شده است. حال که مطمئن شدید، باید دلیل اسپم شدن خود را که در هر سایتی می تواند یک دلیل خاص داشته باشد، پیدا کنید. الگوریتم های گوگل ممکن است حساسیتی روی سایتتان داشته باشند و به علت عدم رعایت قوانینشان توسط وبمستر، سایت را اسپم کرده باشند. الگوریتم پنگوئن و الگوریتم پاندا، به کیفیت بک لینک ها و کیفت محتوای سایت توجه می کنند. این موارد در سئو سایت اهمیت زیادی دارنذد و عدم رعایت ان ها موجب پنالتی شدن سایت می شود. پیغام های پنالتی شدن، معمولا توسط گوگل وبمستر اطلاع رسانی می شود. بنابراین برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل، توجه زیادی داشته باشید.

 

تماس با ما

Top