طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

سئو در طراحی سایت باید مدنظر قرار بگیرد.

فعالیت های بسیاری در امر سئو سایت لازم است. برخی از این فعالیت ها بایستی به هنگام طراحی سایت مورد توجه قرار گرفته و حتما اعمال شوند. بدین منظور نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

سایتی که قرار است سئو شود، باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شود که برای موتورهای جستجو قابل بررسی باشد. شما حتما با ارتباط طراحی سایت و سئو آشنا هستید. اسپایدرهای موتور جستجوی گوگل از طریق ارتباطی که میان صفحات سایت وجود دارد، مطالب، منوها، آرشیو، مقالات جدید و کلیه صفحات را پیدا می کنند. از این رو ساختار سایت باید برای اسپایدرها قابل دسترسی و دنبال کردن باشد.


اصول سئو در گرافیک سایت

از نظر گرافیکی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر را گیج نکند و وی را سریعا به هدفی که دارد راهنمایی کند. اگر دنبال دسته بندی محصولات است نباید زمان زیادی بگذارد تا محصولات را پیدا کند. بلکه باید بتواند با یک حرکت چشم مسیر مورد نظر را بیابد. اصول UI و UX باید توسط یک گرافیست حرفه ای رعایت شود. باید بدانید در سئو سایت گوگل اهمیت فراوانی به کاربر می دهد و هرموردی که باعث رفاه کاربر و رضایت وی شود، باید مورد توجه زیادی قرار بگیرد.


اصول سئو در طراحی سایت

فرض کنید سایتی دارید که ظاهر زیبایی دارد. سایتتان به خوبی در گوگل ایندکس شده است. حال مقاله ای را امروز در سایتتان منتشر کرده اید که وقتی لینک منحصر به فرد آن را در مرورگر خود میزنید مطلب برایتان باز می شود و مشکلی ندارد. اما از هیچ صفحه دیگری از سایتتان به آن لینک نشده است. این موضوع ایراد بزرگی در سئو سایت است زیرا اسپایدرها شاید هیچگاه نتوانند این صفحه جدید را ببینند. به عبارتی صفحات سایتتان باید با یکدیگر همبستگی داشته باشند و به همدیگر لینک بدهند. این امر را لینک سازی داخلی در سئو می نامیم که باید با مهارت تمام انجام شود. می توانید تکنیک های لازم برای این کار را در مقاله پیشین ما تحت عنوان "سئو سایت با لینک سازی داخلی (Internal Link)" بخوانید. علاوه بر این ها موارد دیگری همچون ریسپانسیو بودن، موبایل فرندلی بودن و نیز استاندارد و به روز بودن کدها و زبان برنامه نویسی سایت را مدنظرتان قرار دهید. فعالیت های سئو قبل از طراحی سایت باید به دقت انجام گیرد تا از دوباره کاری های بعدی جلوگیری شود.

 

تماس با ما

Top