طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

سئو وردپرس با اعمال تعدادی دستورالعمل بیان شده در این مقاله به شما در بهینه سازی سایت و بهبود رتبه سایت در گوگل کمک می کند. با ما همراه باشید و نکات بیان شده را حتما مدنظر قرار دهید. پس از طراحی سایت، یکی از اولین تصمیماتی که با آن مواجه هستید، انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای خوب است. عواملی نظیر استانداردهای سئو و کاربری آسان در کنار بحث بودجه، نوع پروژه و تجربیات فنی در تصمیم شما تاثیرگذار هستند. یکی از بهترین پلت فرم ها، وردپرس است که ما در این مقاله سعی می کنیم تمام استانداردهای اولیه سئو سایت در وردپرس را برای شما بازگو نماییم. وردپرس بیش از هرچیز سئو فرندلی می باشد. از آن گذشته کاربری آسان و جلوه بصری که دارد آن را برای پیاده سازی و استفاده آسان کرده است.

سئو وردپرس به بهبود رتبه سایت وردپرسی کمک می کند.

1. انتخاب پلت فرم وردپرس برای سئو

انتخاب پلت فرم وردپرس برای سئو از آنجایی دارای اهمیت است که این CMS دو پلت فرم متفاوت برای ساخت و پیاده ساازی وبسایت ارائه کرده است. WordPress.com شامل هاستینگ بوده و تا زمانی که شما قوانین آن را رعایت کنید رایگان است. WordPress.org اپن سورس بوده، هاست و پلت فرم اختصاصی دارد. تفاوت اصلی آن ها عدم شخصی سازی کامل سایت با WordPress.com است. همچنین فضای ذخیره سازی محدود، عدم دسترسی به پروتکل انتقال فایل FTP در WordPress.com است. بر اساس این دلایل و دلایل بیشتر، توصیه ما استفاده از WordPress.org است.

2. ویرایش ساختار لینک ها در سئو وردپرس

ویرایش ساختار لینک ها در سئو وردپرس اشاره به لینک هایی دارد که در مرورگر کابر نمایش داده می شود. تا جایی که امکان دارد لینک های خود را بهینه و مرتب تنظیم نمایید. این کار نه تنها برای کاربران، بلکه برای دیده شدن سایت توسط موتورهای جستجو و ایندکس بهتر اهمیت دارد. برای تغییر ساختار لینک های سایت وردپرس به مسیر Settings > Permalinks بروید. سپس گزینه Post Name را انتخاب کنید.

ساختار لینک های وردپرس برای سئو اهمیت دارد.

 

لینک ها در سئو وردپرس باید ویرایش شوند.

3. ریدایرکت 301 برای سئو وردپرس

ریدایرکت 301 راهی برای عدم نمایش محتوای تکراری در سایت است. اغلب وبسایت ها از دو طریق با www و بدون ان باز می شوند. برای لوگیری از مکل و بهبود سئو وردپرس بهتر است یکی از آدرس ها را روی دیگری ریدایرکت 301 کنید. برای این کار، کد زیر را به فایل htaccess اضافه کنید:


# Begin 301
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.[your-website]\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.[your-website].com/$1 [L,R=301]
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress


4. قالب سئو فرندلی وردپرس

قالب سئو فرندلی وردپرس برای سایت منافع زیادی دارد. به طور کلی بیشتر ویژگی های وردپرس مخصوص سئو ساخته شده است. سایت های وردپرسی با کدهای تمیزی که دارند، بسیار سریع لود می شوند. اگرچه سرعت سایت تاثیر مستقیم بر سئو ندارد، اما ارتباطی محکم میان TTFB و رتبه های بالای گوگل وجود دارد.اگر از قالب اماده وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید، حتما به موارد زیر دقت کنید:


طراحی ریسپانسیو وردپرس

یکی از مهم ترین برای افزایش کارایی سایت، موبایل فرندلی بود و ریسپانسیو بودن ان است. طراحی ریسپانسیو سایت را برای نمایش در انواع نمایشگرها از جمله موبایل، تبلت و غیره متناسب می کند. عدم رعایت این موضوع می تواند به سئو سایت شما لطمه وارد کند.
پشتیبانی از میکروداده ها– سایت های وردپرسی از میکرو داده ها پشتیبانی می کنند و این هنگامی که از ویژگی Schema در سایت استفاده می کنید، یک مزیت بزرگ به حساب می آید. بعضی از وب مسترها از Schema برای کمک به شناسایی بهتر سایت و نوع محتوای آن توسط موتورهای جستجو استفاده می کنند. موتورهای جستجو برای بهبود نتایج و ارائه نتایج هدفمندتر و مرتبط تر، از این ویژگی کمک می گیرند. قالب های وردپرس و افزونه هایی که این ویژگی را پشتیبانی می کنند، در این روند به گوگل و دیگر موتورهای ججستجو کمک می کنند.


سازگاری پلاگین های وردپرس

بعضی از قالب ها، از تعدادی از پلاگین ها پشتیبانی نمی کنند و بعضی از پلاگین ها هم با پلاگین ها دیگر کار نمی کنند. این درگیری ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در sitemap ، فایل robots.txt ، htaccess شده و حتی آیتم های تکراری مثل چندین h1 و عنوان در صفحه شود. دقت به این موضوع می تواند از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کند.


5. استفاده از robots.txt برای سئو وردپرس

بسیاری از سایت های وردپرسی، صفحاتی را تولید می کنند که شما مایل نیستید موتورهای جستجو آن ها را ببینند و ایندکس کنند. این صفحات معمولا آرشیوها، تگ ها و صفحات مختص مدیر سایت می باشد. در هر صورت، تمام صفحاتی که مختص کاربر نیستند و لزومی ندارد کاربر به آن ها دسترسی داشته باشد، و یا صفحاتی که حاوی محتوای تکراری هستند می توانند در فایل robots.txt بلاک شوند.


6. پلاگین yoast سئو وردپرس

پلاگین yoast سئو وردپرس یکی از بهترین پلاگین ها برای بهینه سازی سایت و به خصوص هنگام تولید محتوای سایت است. این پلاگین امکان تولید اتوماتیک سایت مپ را به شما می دهد. همچنین پست های وبسایت شما را آنالیز می کند و میزان بهینه بودن آن ها و مقدار چگالی کلمات کلیدی در مطالب را می سنجد. این پلاگین داده های متای سایت را به انتخاب شما ویرایش می کند، به راحتی و بدون هیچگونه دانش برنامه نویسی وسیع، دستورات فایل robots.txt را ویرایش می کند. این پلاگین جایگزین سئو نیست، بلکه به عنوان ابزار مکمل برای کمک به وبمستران جهت پیاده سازی آسان استراتژی سئو به کار می رود.


وردپرس، سئو سایت را آسان تر می کند


هنگام طراحی و پیاده سازی سایت، چندین فاکتور باید مدنظر قرار بگیرد. یکی از مهم ترین فاکتورها، اطمینان یافتن از رنک بالای سایت در نتایج جستجوی گوگل است. یکی از CMSهای مشهور در پیاده سازی و مدیریت سایت، وردپرس است. در میان CMSهای دیگر مثل جوملا، دروپال و غیرهف ودپرس بیشتر سئو فرندلی است. ما در این مقاله تنها تعداد انگشت شماری از مزایای استفاده از وردپرس و سئو وردپرس را برای شما گفتیم. اگر با این CMS کار کنید، خودتان تفاوت را احساس خواهید کرد.

 

تماس با ما

Top