طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

صفحه اصلی گوگل جایگاه وب سایت هایی است که استانداردهای سئو را رعایت کرده اند و بهترین مطالب را به کاربران ارائه می دهند. ما در این مقاله تکنیک های رسیدن به صفحه اصلی گوگل را به شما می گوییم. همانطور که می دانید، وب سایت ها صفحات مختلفی دارند. از این میان صفحه اول هر سایت معمولا بازدید بیشتری دارد و با آدرس کلی www.yourdomain.ir نمایش داده می شود. این صفحه و به اصطلاح landing page اصلی، تمام صفحات سایت را پیش روی کاربر می گذارد و به بیان جایگاه فعلی کاربر در سایت، معرفی خدمات و محصولات می پردازد. همانند جلد و مقدمه یک کتاب که در نگاه اول در دید مشتری است، صفحه اول سایت نیز به قضاوت صحیح یا غلط کاربر منجر می شود. بنابراین حصول اطمینان از طراحی و بهینه سازی صفحه اصلی سایت، به دیدگاه کلی کاربر در مورد سایت و خود شما منجر می شود. در نهایت اگر کاربر مجذوب سایت شما شود، در آن باقی می ماند و در غیر اینصورت سایت را ترک می کند. این موضوع نه تنها باعث می شود که همان کاربر خاص دیگر به سایت شما مراجعه نکند، بلکه گوگل نیز ان را می بیند. بدین شکل که گوگل، میزان باقی ماندن تک تک کاربران در سایت را با آیتم bounce rate یعنی نرخ خروج از سایت، می سنجد. اگر رفتار اکثر کاربران بیرون رفتن سریع از سایت شما باشد، میزان bounce rate سایت بالا می رود و در نتیجه وبسایت امتیاز منفی می گیرد. بنابراین توجه به گرافیک و سئو صفحه اول سایت، جهت قرار گرفتن در صفحه اصلی گوگل اهمیت دارد.


روش قرار گرفتن در صفحه اصلی گوگل و سئو


روش قرار گرفتن در صفحه اصلی گوگل و سئو سایت در یک دستور العمل کلی که توسط گوگل در صفحه Webmaster Guidelines قرار گرفته است، برای ابتدای کار به شما کمک زیادی می کند. این دستورالعمل شامل موارد کلی طراحی سایت بر اساس سئو، مسائل فنی و برنامه نویسی سایت برای on-page-SEO و دستورالعمل های کیفیت و افزایش رنک سایت است. موارد ریزتر برای ایجاد سایت گوگل فرندلی و رسیدن به صفحه اصلی گوگل در این بخش بیان می شود.

رسیدن به صفحه اصلی گوگل با سئو امکان پذیر است.


ارائه اطلاعات مورد نیاز به کاربران در سئو


ارائه اطلاعاتی که کاربران به دنبال آن هستند، می تواند تاثیر بسزایی در افزایش رنک گوگل با سئو داشته باشد. نوشتن مطالب با کیفیت در سایت و به ویژه در صفحه اول، تاثیر خوبی دارد. این تنها یکی از کارهایی است که می شود انجام داد. اگر صفحات سایت شما، حاوی اطلاعات ارزشمند باشند، بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کنند و باعث دریافت لینک از سایت های مختلف می شوند. سایت پرمحتوا و غنی، همیشه به بیان عمیق اطلاات می پردازد و چیزی را از کاربر پنهان نمی کند. در مورد موضوعاتی که کاربران در وب سایت شما به دنبال آن هستند فکر کنید و سعی کنید درخشان تر از رقبایتان در عرصه رقابت ظاهر شوید.


دریافت لینک از سایت های دیگران در سئو


لینک ها به عنکبوت های جستجوگر گوگل کمک می کنند که سایت شما را پیدا کنند و صفحات مختلف سایت، در نتایج جستجوی گوگل بیشتر نمایش داده شوند. از این رو مطمئن شوید که سایت های دیگر به سایت شما لینک می دهند. زمانی که کاربر کلمه ای را در گوگل سرچ می کند، گوگل با استفاده از تکنیک های پیچیده تطبیق متن، به نمایش صفحاتی می پردازد که علاوه بر مطابقت با کلمه مورد سرچ، اعتبار و اهمیت بالایی از دید وب سایت های دیگر دارد. گوگل این موضوع را از روی لینک ها شناسایی می کند. آیا می خواهید بدانید لینک بیلدینگ چیست؟ این مطلب را بخوانید. گوگل هر لینک را از صفحه 1 به صفحه2 تفسیر می کند. سایت هایی که اعتبار و به اصطلاح Domain Authority و Page Authority بالاتری دارند، برای دریافت لینک بهتر هستند، زیرا موجب افزایش اعتبار سایت شما می شوند. به خاطر داشته باشید که الگوریتم های هوشمند گوگل می توانند تفاوت میان لینک های طبیعی و غیر طبیعی را تشخیص دهند. لینک طبیعی به سایت شما، در حقیقت رفتار طبیعی وبمسترانی است که سایت شما را ارزشمند تلقی می کنند و حس می کنند مطالب شما برای کاربرانشان مفید است. لینک های غیر طبیعی، فقط به منظور افرایش محبویت شما نزد گوگل، در وبسایت های دیگر قرار داده شده است. فقط لینک های طبیعی برای ایندکس شدن سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل ارزش دارند.

گرفتن بک لینک در سئو تاثیر خوبی دارد..


دسترسی آسان به سایت در سئو


لینک های سایت خود را با ساختاری منطقی بسازید. هر صفحه باید حداقل از طریق یک لینک متنی قابل دسترسی باشد. بسیاری از افراد از تصاویر، فیلم، فایل های فلش، آی فریم، کوکی و یا فایل های جاوا برای نمایش اطلاعات و به خصوص لینک های سایت خود استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که معمولا اینگونه فرمت ها، مانع از دید بهتر گوگل به مطالب شما می شود. جرا که گوگل قابلیت خواندن دارد و توانایی تفسیر اطلاعات تمامی فرمت ها را ندارد. در نتیجه اسپایدرها نخواهند توانست سایت شما را به طور کامل کاوش کنند.


موانع قرار گرفتن در صفحه اصلی گوگل و سئو


صفحات سایت خود را پر از کلمت کلیدی نکنید! این کار اسپم به حساب می آید. مطالب خود را در لفافه بیان نکنید! تمام آنه را که می دانید بدون کم و زیاد به کاربر بگویید و پیچیده صحبت نکنید. مطالب خود را ازدید کاربر پنهان نکنید! بسیاری از افراد مطالب خود را تنها برای اسپایدرها باز می گذارند و به هر نحوی آن ها را از دید کاربر مخفی می کنند. اگر در سایت خود لینک، متن یا صفحه ای دارید که نمی خواهید کاربران ببینند، گوگل آن ها را فریبنده در نظز می گیرد و ممکن است کل سایت شما را نادیده بگیرد.
هرگز به فکر استفاده از سرویس های خودکار بهینه سازی سایت نباشید. بسیار از افراد و شرکت ها مدعی هستند که می توانند صفحه اصلی گوگل را به شما اختصاص دهند و تضمین رتبه بندی بالا برای سایت شما را می دهند. در حالی که شرکت های قانونی و اصولی در امر بهینه سازی سایت، همچون سئو سایت کمپانی می توانند محتوا، ساختار و روند سایت شما را بهبود بخشند و سئو سایت حرفه ای به شما ارائه دهند، فریبکاران با استفاده از روش های فیک، به فکر دور زدن موتور جستجوی بزرگ گوگل هستند! گوگل فریبکاران را بلافاصله شناسایی می کند و دامنه وب سایت هایی که از این خدمات استفاده می کنند را در لیست سایت های اخراج شده خود قرار می دهد.
برای نمایش کلمات، مطالب و لینک های مهم، از تصاویر استفاده نکنید زیرا گوگل توانایی تشخیص گرافیک به جای متن را ندارد. اگر مطالب و کلمات کلیدی مهم شما باید حتما در قالب تصویر بیاد، از ویزگی alt حتما استفاده کنید.
از یک مطلب در دو صفحه مختلف با آدرس های مختلف استفاده نکنید. گوگل توانایی تشخیص مطالب تکراری و کپی را دارد و رعایت این موضوع برای سئو سایت و قرار گرفتن سایت در صفحه اصلی گوگل اهمیت دارد.

 

تماس با ما

Top