طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

تنظیمات سئو جوملا با اضافه کردن استانداردهایی به جوملای خام و نیز با رعایت 8 مرحله که در این مقاله ذکر می شود، به راحتی امکان پذیر است. جوملا یکی از معروف ترین CMS (سیستم مدیریت محتوا) های معروف درجهان است که بسیاری از سایت های زیبا و خلاقانه از آن بهره گرفته اند. البته باید بگوییم که اگر شما از یک جوملای پایه استفاده می کنید، در وهله اول ممکن است افرادی که در موتورهای جستجو به دنبال محصولاتتان هستند، سایت شما را پیدا نکنند. این مشکلی که است جوملا در مقابل رقیب اصلی خود یعنی وردپرس دارد. در حقیققت پایه جوملا سئو فرندلی نیست. اما هنوز دیر نیست. می توانید با نکاتی که ما در این مقاله برایتان ذکر کرده ایم، سایت جوملای خود را کاملا سئو فرندلی کنید و از رقبایتان که از وردپرس استفاده می کنند، جا نمانید.

تنظیمات سئو جوملا در چند مرحله انجام می شود.
1. انتخاب سرور مناسب سئو


انتخاب سرور مناسب سئو اولین مرحله از کار است، زیرا اهمیت خیلی زیادی دارد. در این مرحله به شما توصیه می کنیم که از سرور آپاچی و mod_rewrite استفاده کنید.


2. نحوه صحیح آدرس دهی جوملا برای سئو


بعد از آن لازم است برای استفاده بهینه از mod_rewrite و ایجاد آدرس های سئو فرندلی در سایت، اقدام به تغییر نام htaccess.txt به .htaccess کنید. یکی از مواردی که در بحث آدرس دهی ها اهمیت خیلی زیادی برای سئو دارد، استفاد از کامپوننت SEF است. با این کامپوننت شما می توانید نحوه آدرس دهی ها را کاملا مدیریت کنید. همچنین پس از نصب جوملا لازم است تنظیماتی را در بخش تنظیمات کلی جوملا انجام دهید تا کار تکمیل شود. برای این کار تمام تنظیمات سئو را فعال نمایید.


3. فایل robots.txt جوملا و سئو


فایل robots.txt جوملا باید اصلاح شود و برای سئو سایت مناسب باشد. به طور کلی این فایل به ربات های جستجوگر اجازه بررسی یا بررسی نکردن فایل های خاصی را می دهد. از آنجایی که می خواهیم تصاویر سایت توسط گوگل دیده شود، لازم است خط Disallow: /images/ را پاک کنیم.

فایل robots.txt جوملا برای سئو باید بهینه شود.


4. بهینه سازی تصاویر جوملا برای سئو


بهینه سازی تصاویر برای سئو شامل اعمال تگ alt و تعیین مقیاس تصاویر است که نه تنها در جوملا بلکه در تمام سایت های غیر جوملایی نیز باید اعمال شود. در جوملا تنها کافیست تصاویر خود را پس از آنکه با حجم پایین آپلود کردید، تعیین کنید تصاویر چه سازی دارند و یک جمله برای تگ alt در نظر بگیرید.


5. توضیحات متای سئو در جوملا


اعمال کیوردها و توضیحات متا در تمام سایت ها برای سئو اهمیت دارد. توضیحات متا یا همان meta description اهمیت بالاتری دارد که باید در قسمت <head> سایت قرار بگیرد. در جوملا، هر مطلب بخشی را برای این منظور دارد. انتخاب هوشمندانه این آیتم می تواند تا حد زیادی به افزایش ورودی های سایت کمک کند.


6. ریدایرکت سایت جوملایی برای سئو


ریدایرکت سایت جوملایی برای سئو سایت باید حتما در دستور کار قرار بگیرد. باز هم جوملا در مقابل رقیب خود یعنی وردپرس این قابلیت را ندارد که باید دستی اعمال شود. بدین منظور به فایل htaccess خود مراجعه کنید و خط دستور را برای ریدایکرت سایت از www به بدون آن، درج کنید. برای ریدایرکت از بدون www به www. ، از کد زیر استفاده کنید:


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]


همچنین برای ریدارکت به بدون www کد زیر را استفاده کنید:


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
RewriteRule (.*) http://yourwebsitehere.com/$1 [R=301,L]


7. لینک های داخلی جوملا در سئو


همانطور که می دانید، معمولا استفاده از cms هایی از جمله جوملا، صفحاتی به صورت داینامیک تولید می شوند. معمولا پسوندهایی مثل index.php یا .html باعث ایجاد دو صفحه با محتوای یکسان می شوند. نگران نباشید، گوگل این صفحات را که توسط سیستم های مدیریت محتوا تولید می شوند را تکراری شناسایی نمی کند، چرا که با سیستم و عملکرد و تنظیمات سئو جوملا کاملا آشنا است. از طرفی شما بهتر است هنگام درج لینک های داخلی، معیاری را برای تمام لینک ها در نظر بگیرید و همیشه از آن استفاده کنید. به عنوان مال تمام لینک ها دارای پسوند index.php باشند.


8. نقشه سایت جوملا برای سئو


نشه سایت برای بهینه سازی همه سایت ها لازم است. در سیستم مدیریت محتوای جوملا می توان از کامپوننتی بسیار قوی به نام Xmap استفاده کرد. این کامچوننت قابلیت ایجاد نقشه سایت در دو فرمت XML و HTML را دارد. پس از تعیین لینک ها و اولویت بندی می توانید یک سایت مپ عالی داشته باشید.
با رعایت تمام موارد بالا می توانید سئو جوملا را به خوبی انجام دهید. از نظر ما، انتخاب سیستم مدیریت محتوا نقش نهایی در رتبه بندی سایت در گوگل ندارد. آنچه که اهمیت دارد پیاده سازی تمام استانداردها است. با رعایت قوانین گفته شده در این دستورالعمل می توانید سئو سایت جوملایی خود را بهبود ببخشید و در صفحه اول گوگل ظاهر شوید.

تماس با ما

Top