طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

تعیین جامعه هدف در سئو کمک می کند موثر تر سایت خود را بهینه سازی کنیم.

سئو سایت مانند هر حوزه فعالیتی دیگر دارای جامعه هدف مختص به خود می باشد. تعیین دقیق جامعه هدف در سئو باعث موفقیت و سود بیشتر شما می شود.

اگر از مدیر سایت یا همان وبمستر سوال کنید جامعه هدف شما کیست، برخی ممکن است نتوانند به این سوال شما پاسخ دهند. برخی هم ممکن است بگویند تمام افراد لازم است از خدمات ما استفاده کنند. اما حقیقت اینست که هر حوزه کاری دارای کاربران مخصوص به خود می باشد. اگر بخواهیم در حوزه کاری خودمان را برایتان مثال بزنیم باز هم سئو برای همه افراد نیست. با اینکه این حوزه بسیار وسیع است و تقریبا هر صنعت و کسب و کاری نیازمند سئو است، اما باز هم می توان جامعه هدف را تخصصی تر کرد. به این صورت که کودکان و افراد سالمند را از بحث سئو جدا می کنیم. برای حوزه کاری اسباب بازی، جامعه هدف کودکان و افرادی هستند که معمولا جوان بوده و در خانواده خود کودک دارند. برای حوزه فروش کت و شلوار جامعه هدف ما باید مردان باشند.


روش های تعیین جامعه هدف در سئو


تعیین جامعه هدف در سئو از این رو اهمیت دارد که بایستی کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب کنید. هرچه کلید واژه هایی که برای بهینه سازی سایت انتخاب می کنید بیشتر کاربران مدنظر شما را هدف قرار دهند، جذب مشتری و تبدیل آن ها به سرمایه بیشتر می شود. از سوی دیگر با پایه ریزی سئو سایت بر مبنای جامعه هدف و تولید محتواهای هدفمند بهتر می توانید به اهداف خود نزدیک شوید. این ها مباحثی هستند در حیطه بازاریابی اینترنتی با سئو مورد بررسی قرار می گیرند. برای تعیین این عامل روش های بسیاری در دنیا وجود دارد. در این بخش شما را راهنمایی می کنیم تا قبل از شروع سئو بتوانید کاربران خاص خود را شناسایی کنید.


اطلاعات دموگرافیک


اطلاعات صحیح دموگرافیک می تواند راهکار خوبی باشد. خواندن مقالات معتبر و کسب اطلاعات صحیح از جامعه آماری و گزارشات انجام شده مختلف و آنالیز، تحلیل و بررسی آن ها برای این امر ضروری است. در نهایت همیشه سعی کنید اطلاعات خود را روزانه آپدیت کنید و برای هر مورد تک تک آیتم های زیر را جواب دهید:


• هر یک از اعضای جامعه هدف چگونه خودش را توصیف می کند؟
• اعضای هر جامعه چند سالشان است؟
• محل زندگی اعضا کجاست؟
• به طور کل در کدام یک از صنایع اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای و ... فعالند؟
• سطح شغلی آن ها در سطح فروشنده قرار دارد یا مدیریت یا اجرای یا...؟


همچنین از اعضای جامعه هدف سوالات زیر را بپرسید:


• با چه کسانی در ارتباطید و چه تاثیراتی روی یکدیگر میگذارید؟
• خود را جزء کدام دسته می دانید؟
• چه برندهایی را تاثیرگذار تر میدانید؟
• به کدام رسانه مثل تلویزیون، رادیو،... و کدام شبکه اجتماعی مثل فیسبوک، ایسنتاگرام، ... و حتی مجلات و روزنامه ها بیشتر علاقه مندید؟


با تعیین جامعه هدف در سئو می توانید مسمر ثمر تر عمل کنید. گرچه برندینگ و عوامل دیگری در اثر سئو بهبود پیدا می کند، اما معمولا مهم ترین هدف جذب مشتری است. به همین منظور موارد گفته شده را مدنظر قرار دهید تا بتوانید با انتخاب بهترین کیوردها و تولید محتوای ارزشمند، سود آوری خود را از طریق سئو سایت افزایش دهید.

تماس با ما

Top