طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

تشخیص هک شدن سایت در سئو را به شما می گوییم تا بتوانید موقعیت خود را در گوگل حفظ کنید.

تشخیص هک شدن سایت در سئو با بررسی علایم هک شدن وبسایت امکان پذیر است. کاربران زیادی از ما پرسیده اند که چطور تشخیص دهیم سایتمان هک شده؟ این پست را از دست ندهید.

روش های تشخیص هک شدن سایت در سئو

برای بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت هک شدن یا نشدن سایتتان لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:
• دریافت هشدار هک شدن سایت در کنسول وبمستر گوگل
• مشاهده هشدار هک شدن یا در معرض هک قرار گرفتن سایت در سرچ گوگل
• مطمئن نیستید که سایتتان در واقع هک شده یا نه؟


اگر مطمئن نیستید که سایتتان هک شده یا اگر فکر میکنید به طور اشتباه به شما هشدار هک داده شده، قبل از هرکاری سایتتان را در کنسول وبمستر گوگل به آدرس www.google.com/webmasters/tools/home ثبت کنید. در این کنسول به بخش search traffic بروید و روی manual action کلیک کنید. همچنین می توانید به بخش security issues بروید. در این دو بخش اگر مشکلی بابت هک شدن سایتتان وجود داشته باشد به شما اعلام می شود. در صورت وجود مشکل، url صفحاتی که از نظر گوگل مشکوک هستند و گوگل تشخیص هک روی آن ها را داده، در این قسمت ها به شما نشان داده می شود.
اگر نمی توانید محتوای صفحه ای که وبمستر لینک آن را به عنوان مشکوک به هک به شما داده، ببینید، ممکن است محتوای هک شده از تکنیک کلاکینگ (cloaking) استفاده کرده باشد. کلاکینگ از آن جهت که به کاربران متفاوت مطالب متفاوتی را نشان می دهد، باعث پاک شدن محتوای سایت می شود. به عنوان مثال وقتی وارد لینک خاصی از یک سایت می شوید، ممکن است هیچ محتوایی در آن صفحه نبینید و در واقع با یک صفحه خالی روبرو شوید. آنگاه به این باور خواهید رسید که محتوای هک شده در آن صفحه وجود ندارد. با این حالف زمانی که موتورهای جستجو مثل گوگل به همان صفحه از سایت دسترسی پیدا می کنند، با لینک ها و کلمات نامربوط و اسپم روبرو می شوند.
برای بررسی کلاکینگ، از منابع عیب یابی وبسایت های هک شده مثل لینک Hacked Sites Troubleshooter استفاده نمایید. ابزارهای رفع مشکل اینچنینی، به شما کمک میکند آدرس های خطا دار را پیدا کنید. سپس تکنیک هایی نظیر site:your-website (که ایندکس های سایتتان را به شما نشان می دهد) در گوگل و fetch as google در کنسول وبمستر (در مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در سئو، این ابزار تشریح شده که می توانید مطالعه کنید)، می توانند به شما در پیدا کردن هر گونه محتوای هک شده دروغین و اسپم کمک کند.
با بررسی تمام این موارد در زمینه تشخیص هک شدن سایت در سئو، اگر هنوز هم فکر می کنید سایت شما اشتباها مشکوک به هک معرفی شده، حتما به تیم پشتیبانی گوگل تیکت بزنید.

تماس با ما

Top