طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

تاثیر سرعت سایت بر سئو بسیار زیاد است.

تاثیر سرعت سایت بر سئو بسیار زیاد است و گوگل به دلیل درک کاربران، به سایت هایی بها می دهد که سریع تر لود شوند. هر چه سرعت سایت پایین تر باشد، لود صفحات سریع تر می شود و سئو سایت بهبود می یابد. بنابراین باید تکنیک های زیر را جهت کاهش حجم صفحات به کار برد.

تاثیر حجم تصاویر بر سئو سایت

اولین قدم برای پایین آوردن سرعت سایت، بهینه سازی گرافیک سایت است. هنگام طراحی سایت سعی کنید تا جای ممکن به جی تصاویر، از کد استفاده کنید. کدهای CSS برای زیباسازی وبسایت جایگذین خوبی برای تصاویر هستند. به عنوان مثال به جای یک بک گراند زرد یا ترکیبی از چند رنگ، کد آن ها را از نرم افزار فتوشاپ بردارید و با استفاده از کدهای CSS در جای لخواه از سایت قرار دهید. مرحله بعد تصاویری هستند که نمی توان به جای آن ها از کد رنگ استفاده کرد. چنین تصاویری را با استفاده از گزینهsave for web فتوشاپ، تا جای ممکن کم حجم کنید و در سایت قرار دهید. مرحله بعدی ترکیب تصاویر است. تصاویری که دائما در سایت در کنار یکدیگر قرار دارند، مثل تکه های لوگو و آیکون های ثابت صفحه، می توانند در قالب یک عکس قرار بگیرند تا سرعت سایت پایین تر بیاید.


تاثیر کدهای CSS بر سئو سایت

کدهای CSS به دو صورت داخلی (داخل کدهای html) و خارجی) داخل کدهای html) نوشته می شوند. نوع اول که به Inline-CSS معروف است باعث افزایش سرعت لود صفحه می شود. بخش از از کد html سایت که دارای خواص یکسان هستند را با یک کلاس مشخص کنید و از طریق فایل مجزای CSS، به آن ها ویژگی دهید. این امر به دلیل تاثیر سرعت سایت بر سئو اهمیت زیادی دارد.


تاثیر پاسخ های غلط سرور بر سئو

پاسخ های سرور یا همان Response code ها اگر به صورت غلط برگردانده شوند، تاثیر بدی بر سئو سایت سایت دارند. بدین منظور هنگام پیاده سازی سایت، این موضوع را مدنظر قرار دهید و ارورهای بازگشتتی را مدیریت کنید. به عنوان مثال ممکن است آدرس هایی با ارور 410 یا 404 داشته باشید که نشان دهنده لینک های شکسته در سایت است. هرچه زودتر منبعی که به ان لینک داده شده است را پیدا کنید و حذف نمایید،یا آدرس صفحه خطا را اصلاح کنید.


تاثیر کش مرورگر بر سئو سایت

کش مرورگر می تواند فایل هایی را برای لود سرع تر یک سایت در دفعات دوم به بعد، ذخیره نماید و سرعت باز شدن سایت را بیشتر کند. کش مرورگر را بر روی سایت خود تنظیم کنید و برای فایل هایی که قابلیت کش کردن دارند، فعال نمایید.


فشرده سازی کدهای سایت و تاثیر روی سئو

اول از همه، وب سروری که سایت روی آن سوار است، باید قابلیت فشرده سازی فایل ها یعنی خاصیت gzip کردن را داشته باشد. با فعال کردن تنظیمات فشرده سازی فایل های سایت، می توانید تا حد زیادی حجم سایت را پایین بیاورید و شاهد تاثیر سرعت سایت بر سئو باشید. همچنین سعی کنید کدهای سایت را بهینه بنویسید و از کدها و خطوط اضافی اجتناب کنید. هرچه سورس یات سبک تر باشد، بهتر است.


ویژگی Keep-Alive و تاثیر آن بر سئو سایت

این ویژگی برای جلوگیری از اشغال بودن صفحات سایت بر اثر بازدید های بالا استفاده می شود. حتما دیده اید که در سایت های ثبت نامی دانشگاه یا خدمات بانکی، پس از آن که مدتی را در سایت بدون تغییر فرم ماندید، پس از آنکه خواستید وارد مرحله بعد شوید، سایت لود می شود و شما را به مرحله اول بازمی گرداند. این کار به این دلیل است که اینگونه سایت ها شلوغ هستند و شما نباید زمان زیادی را بی جهت در سایت بمانید. این زمان توسط خاصیت Keep-Alive تنظیم می شود و نوعی امنیت برای وبسایت محسوب می شود. این ویژگی یکی از آیتم های تاثیر سرعت سایت بر سئو است.

تماس با ما

Top