طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

برای سئو جوملا بهتر است یا وردپرس

اینکه برای سئو جوملا بهتر است یا وردپرس سوال افراد زیادی است. ما در این پست این مسئله را تشریح می کنیم و به مقایسه این دو CMS معروف می پردازیم.

همانطور که می دانید جوملا و وردپرس جزء CMS های مشهوری هستند که در سراسر دنیا رایج اند . این دو CMS بر پایه زبان برنامه نویسی php نوشته شده اند و برای سایت هایی با زبان های دیگر همچون asp استفاده نمی شود. در ایران این دو CMS بیشترین کاربرد را دارد. بنابراین افرادی که می خواهند سایت خود را بهینه سازی کنند مرتبا با این سوال درگیرند که برای سئو جوملا بهتر است یا وردپرس؟ هر دو CMS مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارند. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع کار و تصمیم گیری مطالب پیشین ما راجع به تنطیمات سئو جوملا و سئو وردپرس را مطالعه بفرمایید.
جوملا و وردپرس هر دو ساختاری استاندارد دارند و قبل از شروع به سئو لازم است که حتما تنظیمات سئو آن ها فعال شود. به عنون مثال نحوه تنطیم تایتل ها آدرس ها، ساختار صفحات و غیره نیاز به دانش بهینه سازی سایت دارد. صرفا داشتن یک CMS خوب، دلیل بر موفقیت سایت در بحث سئو نمی شود. پس از تطیمات اولیه شروع به کار کنید و تمام قوانین و استانداردهای گوگل را روی سایت پیاده سازی نمایید.
این که برای سئو جوملا بهتر است یا وردپرس خیلی ها معتقدند وردپرس پتانسیل بهتری برای سئو شدن دارد. ما این صحبت را تایید می کنیم. در حقیقت بسیاری از اصول حرفه ای سئو که بایستی روی سورس سایت پیاده شود، در CMS وردپرس از قبل تعیین شده است. در حالی که در جوملا تماامی موارد باید دستی اعمال شود. به عنوان مثال صفحه 404 وردپرس اختصاصی و سئو فرندلی است، اما در جوملا بایستی یک سری کدها و تنظیمات روی آن اعمال شود. از سوی دیگر، طبق اصول سئو، عنوان صفحات باید تگ h1 بخورند. این اصل در وردپرس از قبل اعمال شده اما در جوملا نه و بایستی تنظیم شود. این ها تنها بخشی از برتری های وردپرس است که باعث شده حتی اگر شخص تازه کاری از این اصول اطلاعی نداشت، ضرری نمی کند. سایت وردپرس با وجود پیش فرض های سئو پسندی که دارد، کار را برای افراد مبتدی در سئو آسان کرده است. اما شخصی که با جوملا کار می کند و سایت جوملایی را سئو می کندف مسلما دانش بیشتری از قوانین گوگل داشته که توانسته همه باگ های جوملا را برطرف کند و سایت را بهینه سازی نماید. با این حال به شما توصیه می کنیم اگر در سئو سایت مبتدی هستید به سراغ وردپرس بروید و اگر حرفه ای هستید در انتخاب نوع CMS جوملا یا وردپرس آزاد هستید.

تماس با ما

Top