طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

افزایش سرعت ایندکس مطالب در سئو تاثیر خوبی میگذارد.

افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب سایت در سئو اهمیت بالایی دارد. راهکارهای لازم برای افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب، در این مقاله بیان شده است.

وقتی مطلب جدیدی می نویسید، دوست ندارید سایت های دیگر مطالب شما را کپی کنند. چرا که نگرانید گوگل آن ها را زودتر ایندکس کند و تمام اعتبار حاصل از آن مطلب، به نفع آن ها تمام شود. با اینکه گوگل به زمان انتشار مطالب توجه می کند، اما باز هم ممکن است وبسایتی به دلیل آتوریتی بالایی که دارد، سرعت ایندکس فوق العاده ای داشته باشد. از سوی دیگر به علت رقابتی که در حوزه کسب و کار اینترنتی وجود دارد، هر وبمستری دوست دارد اولین نفری باشد که در مورد 1 خبر یا محصول اطلاع رسانی می کند. بنابراین بحث سریع تر ایندکس شدن، حیاتی به نظر می رسد. به همین جهت به کاربردن راهکارهایی در جهت افزایش سرعت ایندکس مطالب می تواند بسیار مثمرثمر باشد. با ما باشید تا مهم ترین تکنیک های این کار را به شما بگوییم.

اطمینان از دسترسی کامل گوگل به سایت


با اطمینان از دسترسی پذیری سایتتان از لحاظ کرالرهای گوگل، اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب سایت خوانده می شوند. گاهی اوقات فایل هایی نظیر جاوا اسکریپت در تمپلیت سایت و یا دستورات غلط در فایل robots.txt مانع از دیده شدن کامل سایت توسز گوگل می شود. با فچ و رندر fetch and render در کنسول وبمستر می توانید صفحات سایتتان را از دید گوگل ببینید.


ایندکس مطالب با فچ کردن آدرس ها در وبمستر


سئو سایت و بهینه سازی موتور جستجو با استفاده از ابزار وبمستر گوگل تکمیل می شود. یکی از امکاناتی که این ابزار در اختیار وبمستران و سئوکاران قرار می دهد، فچ fetch کردن آدرس های سایت است. بدین منظور هر مطلب جدیدی که در سایت انتشار می دهید را در این بخش فچ کنید تا گوگل آدرس آن را سریع تر ببیند و ایندکس کند. با کلیک در بخش index موجود در سمت چپ کنسول وبمستر، گزینه fetch as a google را بزنید.


رعایت اصول on page سئو


با رعایت اصول سئو سایت داخلی یعنی on page می توانید سرعت ایندکس شرکت مطلب را بالا ببرید. توجه به تکنیک های سئو می تواند به شما کمک کند. اعمال صحیح عناوین و تگ ها در این بخش تاثیر زیادی دارد. برای این کار، کلمه کلیدی خود را در عنوان مطال و تگ title صفحه بیاورید و حتما میان مطالب خود، به مطالب مرتبطی که قبلا منتشر کرده اید لینک بدهید. سئو سایت با لینک سازی داخلی (internal link) را فراموش نکنید.


آپدیت های منظم و زمانبدی شده


با آپدیت های و منظم و زمانبدی شده سایت، کرالرهای گوگل را عادت می دهید که راس زمان مشخص به سایت شما سر بزنند و اطلاعات جمع آوری کنند. اگر این تایم مشخص باشد، باعث سریع تر ایندکس شدن سایت می شود.


انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی پرمخاطب تاثیر فوق العاده ای روی سئو سایت دارند. این موضوع در مقاله "تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئو سایت" بیان شده است. با انتشار مطالب سایت و لینک مقاله ای که می خواهید سریع تر ایندکس شود در شبکه های اجتماعی، خواهید توانست به گوگل کمک کنید.


ساخت سایت مپ


ایجاد سایت مپ و درج تمام لینک ها و مسیرهای سایت درون آن موجب افزایش سرعت ایندکس مطالب می شود. ساخت سایت مپ، در دو فرمت xml و html وجود دارد. مورد اول برای موتورهای جستجو و مورد دوم بیشتر برای بازدیدکنندگان سایت است.


بهبود سرعت سایت


سرعت سایت اهمیت بالایی برای گوگل دارد. اگر سایت سنگین باشد ممکن است بعضی از فایل ها یا لود نشوند یا زمان زیادی را برای این کر صرف کنند. این موضوع به احتمال زیاد مانع از ایندکس کامل سایت می شود.
امیدواریم با مطالعه کامل این مقاله بتوانید گامی موثر در راستای افزایش سرعت ایندکس مطالب در سئو بردارید و موفق تر شوید.

تماس با ما

Top