طراحي سايت , طراحي سايت فروشگاهي , پشتيباني سايت , بهينه سازي سايت , رپورتاژ آگهی

آیا دامنه فارسی برای سئو خوب است.

دامنه های فارسی می توانند تاثیر خوبی روی سئو سایت شما داشته باشند. بدیهی است که باید قبل از انتخاب نام دامنه فارسی نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

در بحث سئو سایت و بهینه سازی موتور جستجو، فاکتورهای زیادی برای افزایش رتبه در گوگل وجود دارد که از آن جمله می توان به انتخاب نام دامنه اشاره کرد. همانطور که می دانید و در گذشته نیز بحث شد، طبق اصول سئوی محلی یا لوکال سئو (Local SEO)، سایت هایی که با دامنه .ir هستند بومی به حساب می آیند و به خصوص در لوکال سئو شانس خوبی برای افزایش رتبه دارند. در کنار آن تمامی سایت ها از جمله با دامنه های دیگری نظیر .com که دامنه های عمومی هستند، اگر در صفحات داخلی خود دارای URL های فارسی باشند، رتبه بهتری در صفحه مربوطه می گیرند. اما این کار چند شرط دارد که یکی از مهم ترین آن ها، درج کیورد (کلمه کلیدی) مدنظر در URL سایت بعد از دامنه است. به عنوان مثال URL این صفحه از سایت ما را ببینید. این تیپ آدرس ها معمولا رتبه خوبی در گوگل می گیرند. به همین ترتیب اگر دامنه اصلی سایت خود را به صورت فارسی درنظر بگیرید، شانس خوبی برای افزایش رنکینگ در کوئری های مرتبط با همان کلید واژه خواهید داشت. گوگل نیز هیچ مشکلی با دامنه های فارسی ندارند و به آسانی دامنه فارسی و صفحات آن را ایندکس می کند. این نکته را در نظر داشته باشید تا به دیگر زوایای انتخاب دامنه فارسی و تاثیر آن روی سئو سایت بپردازیم.
انتخاب دامنه فارسی و منطبق با کلمه کلیدی، تنها پیروی از یکی از فاکتورهای گوگل برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو است. این فاکتور برای سایت های انگلیسی زبان بسیار خوب است حال آنکه در سایت هایی که فارسی هستند و فارسی سئو می شوند با چالش هایی مواجه می شود. از جمله اینکه درصد بسیار بالایی از کاربران با دامنه های فارسی احساس غریبی دارند و در تایپ بیشتر تمایل دارند دامنه ها را انگلیسی تایپ کنند. اگر دامنه فارسی باشد، کاربران شاید نتوانند ارتباتط محکمی با اسم سایتتان برقرار کنند و در آن زمان در بحث بازاریابی اینترنتی با سئو با مشکل مواجه خواهید شد. گذشته از بحث بازاریابی و برندسازی، در بحث سئو نیز سایت های دامنه فارسی با مشکل مواجه می شوند. از جمله این مشکلات می توان به طولانی شدن کاراکترهای دامنه، لینک سازی و بک لینک ها اشاره کرد. توصیه سئو سایت کمپانی انتخاب دامنه های انگلیسی است چرا که صرفنظر از گنجاندن کلمه کلیدی در نام دامنه، مشکلات دامنه های فارسی در سئو بیشتر از مزایای آن است.

 

تماس با ما

Top